SON DAKİKA

Denizde boğulan üniversite öğrencisi kurtarılamadı..

Denizde boğulan üniversite öğrencisi kurtarılamadı.. 05 Haziran, 2024 16:39 Güncelleme: 05 Haziran, 2024 18:49

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde arkadaşları ile denize serinlemek için giren üniversite öğrencisi Recep Mert Karaağaç (20) denizde boğuldu. 2 saatlik çalışmayla sudan çıkarılan Karaağaç tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

Olay akşam saatlerinde Ereğli ilçesi Gülüç beldesi tersaneler mevkiinde meydana geldi. İddiaya göre 3 arkadaşı ile serinlemek için denize giden Recep Mert Karaağaç, yüzerken bir anda gözden kayboldu. Arkadaşları ve vatandaşların da yardımı ile arama yaptılar, aramaları sonuçsuz kalınca arkadaşları durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’nebildirdi. Olay yerine sağlık, polis ve sahil güvenlik ekipleri sevk edildi. Sahil Güvenlik ekipleri suda arama çalışması başlattı. Yaklaşık 2 saat süren arama çalışmasının ardından Recep Mert Karaağaç karaya çıkarıldı. Sağlık ekipleri, Karaağaç’ı ambulansa alarak yaptıkları ilk müdahalenin ardından Ereğli Devlet hastanesine kaldırıldı. Durumu ağır olan Karaağaç, özel bir hastaneye sevk edildi. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen Recep Mert Karaağaç hayata tutunamadı. Acı haberi alan okul arkadaşları ve akademisyenler olayın acısını yaşadı.

Bir süre önce babasını kaybettiği öğrenilen Karaağaç’ın Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Meslek Yüksek Okulu Deniz ve Liman İşletmeciliği 1’nci sınıfta eğitim gördüğü ifade edildi.

Yorum Ekle