SON DAKİKA

Posbıyık, Ereğli'de kanser ve erken ölüm vakaların arttığına dikkat çekti...

Posbıyık, Ereğli'de kanser ve erken ölüm vakaların arttığına dikkat çekti... 03 Temmuz, 2024 16:02 Güncelleme: 03 Temmuz, 2024 16:19

Kdz. Ereğli Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantısında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Halil Posbıyık, OYAK/Erdemir yönetiminin işçisine, Ereğli’ye ve belediyeye zulüm ettiğini belirtti, kanser ve erken ölüm vakalarının arttığına işaret etti.

Başkan Posbıyık şunları söyledi:

“OYAK/Erdemir, işçilerine zulüm yaptığı, Ereğli halkına zulüm yaptığı gibi belediyeye de zulüm yapıyor. Vergi borçlarını belediyeye ödemiyor, mahkemeye veriyor sürekli. 

Erdemir özelleşmesin diye ne büyük mücadeleler ettik, kitaplar yazılır o mücadele için. Özelleşti, hiç değilse milli bir kuruluş aldı diye teselli olduk. Başımıza gelecekleri bildiğimiz için sevinmedik, teselli olduk.  Fakat milli kuruluş kendileri hep bana, hep bana, Rabbena demeye devam ediyor.   Havayı kirletiyor, kanser, erken ölümler bölgemizde hızla artmaya başladı. Çevrecilerden, sivil toplum örgütlerinden, siyasi partilerden, milletvekillerinden ses seda yok. Onlar için her şey güllük gülistanlık.”

Yorum Ekle