SON DAKİKA

Zonguldak ve Ereğli'de uyuşturucu operasyonu 9 gözaltı

Narkotik ekiplerinin Zonguldak ve Kdz. Ereğli'de eş zamanlı gerçekleştirdiği operasyonda 9 kişi yakaladı. 07 Haziran, 2024 16:59 Güncelleme: 07 Haziran, 2024 17:00 Zonguldak ve Ereğli'de uyuşturucu operasyonu 9 gözaltı

Narkotik ekiplerinin Zonguldak ve Kdz. Ereğli'de eş zamanlı gerçekleştirdiği operasyonda 9 kişi yakaladı.

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler uyuşturucu operasyonu düzenledi. Operasyonda gözaltına alınan 9 kişiden 3'ü çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Konuya ilişkin Zonguldak Valiliği'nden yapılan açıklama şu şekilde:

"Zonguldak Emniyet Müdürlüğü 04.06.2024 ve 06.06.2024 tarihleri arasında İl Genelini kapsayacak şekilde operasyon gerçekleştirdi. Narkotik operasyonunda (9) şüpheli yakalandı. Operasyonda ölümcül etkiye sahip (1.189) gram uyuşturucu madde, (1.800) mililitre sentetik sıvı ve (215) adet uyarıcı hap ele geçirildi. Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak suçundan (3) şüpheli şahsa adli işlem yapılarak serbest bırakıldı. Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak suçundan ise (6) şüpheli şahıs gözaltına alındı. Adli işlemleri akabinde (1) şüpheli Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığına, (5) şüpheli ise Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi. Mahkeme tarafından A.Y, B.P, C.Ç isimli (3) şüpheli adli kontrol şartıyla serbest kalırken, K.G, O.T ve E.İ isimli (3) şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi. Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için uyuşturucu veya uyarıcı madde satan ve kullanan şahıslara yönelik mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir."
Yorum Ekle